Kinesiology Taping - jest to jedna z najnowszych terapii mających zastosowanie w fizjoterapii i rehabilitacji a także coraz częściej w sporcie np. tenisie ziemnym, siatkówce, piłce nożnej. Plastry nie zawierają żadnych dodatkowych substancji leczniczych, stąd mogą być stosowane bezpiecznie u kobiet w ciąży, dzieci, osób starszych, oraz osób uczulonych na różne maści i kremy. W Gabinecie VITA stosujemy markowe taśmy SPORTS TEX.
Taśmy SPORTS TEX po prawidłowym nałożeniu powodują poprawę stanu skóry, krążenia krwi, lepszą przemianę materii jak również złagodzenie lub zniesienie dolegliwości bólowych. Stosowanie taśm SPORTS TEX pozwala na poprawę sprawności ruchowej, świadomości czucia głębokiego, oraz zachowanie bądź przywrócenie prawidłowego ustawienia układu mięśniowo-szkieletowego.

Zastosowanie:
zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz uczucia dyskomfortu
zapobieganie kontuzjom np. u sportowców
przywracanie poprawnego napięcia mięśniowego
zapobieganie naciągnięciom i ochrona słabych mięśni
zapobieganie sztywności mięśni i przykurczom
poprawa sprawności ruchowej
poprawa czucia głębokiego
świadomej zdolności rozpoznawania położenia i poruszania mięśni i stawów
poprawa postawy i przywracanie równowagi mięśniowej
zachowanie prawidłowego ustawienia układu mięśniowo-szkieletowego
poprawa świadomości kinestetycznej
zmniejszenie obrzęków oraz zwalczanie stanów zapalnych

Zalecenia:
Taśmę należy nakładać na suchą, czystą skórę, pozbawioną owłosienia (dotyczy głównie mężczyzn). W przypadku wystąpienia silnego swędzenia taśmę należy natychmiast zdjąć. Taśmę nakłada się na 2 do 3 dni, następnie zdejmuje i po upływie doby można założyć następną jeżeli istnieje dalsza potrzeba. Taśmę należy zdejmować powoli, dla ułatwienia miejsce z taśmą zamoczyć w ciepłej wodzie z mydłem. Taśmy należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla dzieci. Taśmy powinny być aplikowane przez przeszkolonych terapeutów, lub lekarzy, którzy po serii testów np. ruchowych u pacjenta stosują je odpowiednio dobierając technikę i miejsce aplikacji. Nieprawidłowa aplikacja może spowodować skutek odwrotny od zamierzonego! W większości przypadków nie jest możliwe prawidłowe, samodzielne nakładanie taśm.

Taśmy nie zawierają żadnych substancji leczniczych, stad też kolory nie mają wpływu na ich działanie